Referencie

Osobné referencie od mojich klientov a študentov

Barbaru som mala to šťastie spoznať, ako hlavnú lektorku na kurze zdravej výživy. Hneď som si všimla jej vysokú rozhľadenosť a odbornosť vo všetkom čo sa jej študenti, vrátane mňa neustále pýtali. Jej do podrobna profesionálne vypracované prednášky som hltala od A po Z. Keď som šla na tento kurz mala som mnoho nezodpovedaných otázok aj vedeckého charakteru. Po pravde som ani nečakala, že mi na ne niekto adekvátne odpovie. To som sa však veľmi mýlila. Barbara nielen dokázala na všetko komplexne odpovedať, ale robí to tak, že vôbec nemáte pocit, že ju obťažujete, alebo by nemala ochotu. Viem, že je neustále atakovaná otázkami od všetkých svojich študentov, ktorým ponúkla neustálu pomoc pri konzultovaní klientov, ktorí sa podujmú na zlepšenie svojho stavu pomocou výživy, napriek tomu vždy odpovie na každý mail veľmi dôkladne. Tak to vyzerá keď človek robí prácu, ktorú miluje, má pre ňu zapálenie a vysokú odbornosť. Barbara je mojou veľkou inšpiráciou, ako byť lepšia vo svojom obore. Vážim si ju nielen pre jej múdrosť, ale aj ľudskosť.

Mirka Luberdová

Odkedy som sa začala venovať strave, cvičeniu a neskôr aj práci osobného trénera chodila som po mnohých školeniach na Slovensku aj v Čechách a vyhľadávala odborníkov, ktorí by ma mohli niečo nové naučiť. O Barbare som sa dozvedela pár rokov dozadu od bratranca, ktorý je profesionálny športovec a svoj stravovací plán zveril práve do rúk Barbary. Nesmierne si pochvaľoval, ako mu to všetko sedí a že Barbara je jednoducho kapacita. Neskôr som sama absolvovala kurz Poradca pre výživu. Keď som potom Barbaru prvýkrát počúvala na prednáške, bolo mi jasné, že to je odborníčka, s akou som sa ešte nestretla. Neskutočne fundovane dokázala odpovedať absolútne na všetko. Od stravy, cez anatómiu, choroby… a to úplne dopodrobna. Nesmierne obdivujem ľudí, ktorí sa rozumejú tomu čo robia a Biba to robí ešte tak excelentne, že keď rozpráva o problematike jednoducho nechcete, aby prestala, pretože ste úplne uchvátený všetkými vedomosťami a informáciami, ktoré vám dáva. Som nesmierne rada, že som mala tú česť byť poslucháčkou takéhoto špičkového odborníka.

Lucia Žuffová

Bibi som mala tú česť a zároveň šťastie poznať z viacerých aspektov, či už ako človeka, odborníčku, konzultantku, lektorku... Odborne i ľudsky ma zaujala svojím širokým prehľadom, vedomosťami, skúsenosťami, otvorenosťou, prirodzenosťou, záujmom a obrovskou ochotou. Je jedným z tých vzácnych ľudí, ktorým na prvý pocit dokážete dôverovať. Ako záštita inštitútu a osoba žijúca tým, čo hlása, Vás dokáže bezprostredne inšpirovať. Navyše sa neskutočne orientuje aj vo výžive detí, vďaka čomu mi ochotne pomáha aj pri liečbe mojej malej dcérky. Málokedy stretnete takúto fundovanú odborníčku s ľudskou tvárou, ktorá sa vie poctivo a detailne pozrieť na Váš individuálny problém.

JANA SEKERKOVÁ

Pani Barbaru som oslovila, keď sme si už nevedeli dať rady. Ja som mala štítnu žľazu, brala som lieky, ale chcela som schudnúť. Dcérka celiatička, manžel alergik. Vedela som, že musíme niečo robiť so stravou, dosť často sme bývali chorí, hlavne v zimnom období. Vždy som si vedela nájsť informácie na internete, aj recepty, ale potrebovala som to všetko nejako skĺbiť pre celú rodinu. Nakoniec som sa rozhodla pre odborníka. A dobre som urobila. Pani Sviežená nám nastavila stravu pre celú rodinu, ktorá prospieva každému. Povysvetľovala mi všelijaké veci a súvislosti, čo som netušila. Stravovací režim, ktorý som dostala, vyzeral na prvý pohľad dosť náročne, ale keď som si ho celý prešla a začala podľa neho pripravovať stravu, už po dvoch týždňoch to šlo úplne hladko. Potraviny z komory išli do koša a nahradili ich nové. Všetko sa u nás zmenilo. Poslednú zimu sme už ani neboli chorí a ja som schudla podľa predstáv. Som veľmi spokojná s celou službou.

LEA K.

Barbara je pre mňa výnimočnou osobou nie len z odborného, ale aj z ľudského hľadiska, vďaka jej nesmiernemu nadšeniu a zápalu. Kedykoľvek má možnosť, rada vedomosti zdieľa so všetkými, komu by mohli byť čo i len trošku nápomocné. Odborné vedomosti podáva ľudskou rečou za účelom vzdelávania pre každého, koho táto problematika zaujíma. Veľa skúseností má aj s výživou detí, čo nie je bežné, ale aj s optimalizáciou stravovania vegetariánov a vegánov.

Mgr. Michal Páleník

Barbara ma zaujala nielen po stránke teoretickej, ale aj praktickej – ocenila som, že má sama vyskúšaných niekoľko výživových smerov, pozná negatíva aj pozitíva a nepresadzuje len svoje presvedčenia. Spolupráca s ňou bola príjemná, aj na kurzoch, aj v súkromí. Veľké ďakujem dávam za to, že mi vždy zodpovedala na všetky položené otázky.

Monika Tóthová

Barbara nikdy nikoho do ničoho netlačí. Všetko je celkom prirodzené, nenásilné a spontánne. Barbaru som potrebovala kontaktovať ohľadne stravovacieho plánu pre môjho brata, profesionálneho motocyklového jazdca. Dá sa teda povedať, že sme sa skontaktovali vďaka bratovi, ešte presnejšie vďaka bratovmu kamarátovi, ktorý nám ju odporučil, že je fakt výborná v tom čo robí. Na tom by však nebolo nič zvláštne, alebo zaujímavé, ale vyšlo to z úst tvrdého chlapa „drsného boxeristu“, a takto pochvalne hovoril o bývalej tanečníčke, profesne odborníčke v genetike. Hneď po prvom telefonickom rozhovore som mala z Barbary výborný dojem. Nenútená konverzácia sa niesla v priateľskom duchu a to som veľmi oceňovala. Dohodli sme sa na osobnom stretnutí, po ktorom som sa len utvrdila, že sme a budeme v správnych rukách. Od toho dňa som v Barbare našla trpezlivého mentora, ochotného vždy poradiť a pomôcť. Svojou znalosťou, energiou, profesionalitou a pozitivitou dokáže nadchnúť každého.

Táňa Urblíková

Už dlhší čas ma zaujímala problematika a témy týkajúce sa zdravého stravovania, zdravého životného štýlu a všetko, čo je s tým spojené. Tak som začala aktívne vyhľadávať na internete kurzy o výžive, až som sa dostala k Barbare. Ísť na kurz výživy pod vedením Barbary bol jeden z najlepších krokov, ktoré som urobila. Z každej prednášky som bola unesená, nadšená a nevedela som sa dočkať, kedy bude ďalšia prednáška. Barbara je skvelý odborník. Každá jedna prednáška bola veľmi zaujímavá, dozvedela som sa veľa nových informácií, prednášky boli vždy na vysokej úrovni a prednesené tak, že to každý laik pochopil. Barbara je nielen vzdelaná a sčítaná po odbornej stránke, ale perfektná aj ako človek.

Ivana Krištofovičová

Barbaru som oslovila v súvislosti s mojim priberaním. Mala som dojem, že sa stravujem dobre a jem relatívne málo, a i tak som nedokázala chudnúť. Barbara mi konečne pomohla pochopiť súvislosti, príčiny prečo je to u mňa tak a nastavila mi jedálniček, ktorého dodržiavaním som sa konečne stabilizovala. Pridanou hodnotou je, že sa cítíim oveľa lepšie a zdravšie a konečne mám aj dosť energie.

GABRIELA M.

Mala som dojem, že moja dcéra neje dostatočne, ale nebola som si tým istá. Už dávnejšie odmietala rôzne potraviny, experimentovala a stala sa z nej vegánka. Mam len 16 rokov a nebola som si istá, či je to v poriadku. Pani Sviežená nám analyzovala stravu a zistila mnohé nedostatky a chýbajúce živiny. V podstate nám pomohla odvrátiť katastrofu. Dcéra je spokojná, že jej ostal vegetariánsky jedálniček, ale pritom tam nechýba nič dôležité.

ZUZANA L.

Už dlho som mala problémy s nafukovaním, s váhou, necítila som sa dobre vo svojom tele. Dlho som sa s tým trápila, kým som sa odhodlala osloviť poradcu. Prekvapilo ma, aká je služba komplexná. Myslela som, že dostanem jedálniček – od začiatku som bola nejako pochybovačne nastavená. Nakoniec som musela aj ja pracovať – zapisovať si, čo jem, celý čas som s p. Svieženou spolupracovala. Prešli sme si celé moje stravovanie, zistila som, kde robím chyby a čo mi v strave chýba, tiež prečo ma nafukuje. Dostala som do rúk vlastný stravovací režim, podľa ktorého si teraz pripravujem jedlá a je to veľký rozdiel – najmä v tom ako sa cítim. Som za to veľmi vďačná, doslova sa
mi zmenil život.

ZDENA S.

Moje články v médiách

Fitshaker
Týždenník Téma
Ženuškáreň
Cvičte.sk
zdravie.pravda.sk/
SME (Fičí)
SME (Tech)
Lady
Fit server
E-Goodwill
Moja psychológia
Fit a Štýl

Váhate? Napíšte mi

Kontakt:
0907 573 215
info@vyzivapreteba.sk
Fakturačné údaje:
RNDr. Barbara Sviežená, PhD - Výživa pre Teba
Dopravná 27, 831 06 Bratislava
IČO: 50 638 521

© Výživa pre Teba 2020